Technické parametry srubů

K výrobě srubových staveb používáme ručně odkorněné smrkové dřevo, které je rovnější a světlejší než alternativní modřín vyznačující se větším množstvím suků a pryskyřice, která se v průběhu času ze dřeva uvolňuje. Průměry kulatiny se pohybují dle přání v rozmezí 25 – 40 cm.

Pro kvalitní izolační vlastnosti srubových stěn používáme tvar řezání, jež umožňuje dosáhnout extrémně těsného spoje i po dokončení přirozeného sedání stavby, které trvá 4 až 5 let. Jako dodatečnou izolaci ve vodorovně řezaných podélných žlábcích a rohových spojích užíváme minerální vatu nebo ovčí vlnu výtečných izolačně difúzních vlastností spolu s komprimační páskou podél vnitřních i vnějších spojů klád.

Ochranu vnitřních i vnějších dřevěných konstrukcí zajišťujeme především směsí pigmentovaných rostliných a dřevních olejů a včelích vosků.

Kompletně dokončenou srubovou část provedenou v našich výrobních prostorách demontujeme, předvrtáváme otvory pro vedení elektroinstalace a impregnujeme proti plísním a hmyzu. Následně probíhá výstavba srubové konstrukce na připravených základech do fáze sjednaného rozsahu výstavby.

Zhotovení obvodové srubové konstrukce, včetně okenních a dveřních otvorů, stropního záklopu, sloupů, štítů a krovu se pohybuje okolo 3 měsíců.
Samotná opětná výstavba na Vašem pozemku proběhne v rozmezí 2 – 3 týdnů.

V rámci usnadnění a urychlení začátku výstavby můžeme poradit či pomoci s projektovou dokumentací s přihlédnutím na energetické vlivy a pomoci s vyřízením stavebního povolení.

Podle přání jsme připraveni vybavit Váš nový domov vnitřními příčkami ze dřeva, zdiva nebo sadrokartonu
a instalovat Vámi zvolený způsob vytápění a ohřevu vody
včetně jedinečných technických řešení pokrývající celý stavební proces až po dosažení kompletního dokončení Vašeho nového domova a oboustrané spokojenosti.

Cenové relace se odvíjí podle konkrétní projektové dokumentace, podmínek a složitosti zakázky a místa výstavby.

 


Především jsou řemeslně vyráběné sruby překrásné a odolné stavby, které mají vynikající tepelnětechnické vlastnosti, jsou vyrobeny z netoxických materiálů. Jejich přirozený a přírodní vzhled přináší jejich obyvatelům pokoj, pocit bezpečí a sounáležitosti s přírodou.

z knihy "Srubové domy z kulatin"
(Ing. Dalibor Houdek, Ing. Otakar Koudelka)Kancelář:
Bělá u Jevíčka 167,
569 43 Jevíčko

tel.: 737 550 156
info@garantea.cz

 

Sídlo:
Bystrc č.ev. 2436
635 00 BRNO

IČO: 26910501
DIČ: CZ26910501
číslo účtu: 2200020929/2010